Naša ZŠ patrí k školským zariadeniam mesta Trenčín s viac ako
45-ročnou tradíciou. Posledné desatročie sa škola vyprofilovala
na zariadenie poskytujúce vzdelávanie:

1.stupeň:

• učebný program s rozšíreným vyučovaním výtvarnej výchovy
    Vyhľadávanie  talentovaných  žiakov
    s výtvarným cítením sa ukázalo dobrou ponukou pre žiakov a ich rodičov, tvorivé vedenie  vyučovania  výtvarnej  výchovy, výtvarných  krúžkov odrazilo sa v podobe víťazstiev v rámci krajských, národných či medzinárodných projektov.

• vo výchovno vzdelávacom programe vytvárame podmienky pre humanizáciu a demokratizáciu zavádzaním prvkov ITV do vyučovania

• alternatívne vzdelávanie intelektovo nadaných detí podľa projektu ERIN PhDr.Jolany Laznibatovej,CSc.
    V 23 slovenských mestách uskutočnuje sa táto alternatívna forma vzdelávania detí s nadaním osvojovať si osobitnými vyučovacími metódami a postupmi rýchlejšie a hlbšie vyučovacie výsledky. Škola sa pripojila k tomuto Projektu so súhlasom OÚ Odboru školstva, mládeže a telesnej kultúry v školskom roku 2001/2002. V súčasnom období máme otvorené štyri ročníky.

• sluchovo postihnutým žiakom slúžia surdopedické triedy
    Vyučovanie v surdopedických triedach sa uskutočnuje podľa špeciálnych učebných plánov pod vedením špeciálne kvalifikovaných pedagógov
    a vychovávateľov. Tí okrem služieb smerom k žiakom poskytujú všetkým záujemcom informácie, vykonávajú špeciálnu diagnostiku sluchovo postihnutých detí, poskytujú poradenskú činnost pre celý okres. Najvýraznejším výsledkom výchovno-vzdelávacieho procesu je integrácia sluchovo postihnutých žiakov medzi zdravú populáciu žiakov.

• cudzie jazyky vyučujeme od 3. ročníka v triedach ERIN od 1. ročníka

2.stupeň:

• postupuje podľa učebného variantu s rozširujúcim predmetom informatika

• otvorenie matematických tried od šk. roka 2004/2005

• školské športové stredisko v spolupráci s TTS Trenčín, so zameraním na futbal

• starostlivosti o žiakov s poruchami učenia sa venuje špeciálny pedagóg

Súčasťou vzdelávania je integrácia žiakov so špeciálnymi potrebami výchovy a vzdelávania. Uplatňujeme koncepciu vzdelávania a utvárania školského prostredia otvoreného potrebám
a schopnostiam žiakov s rozličnými vzdelávacími potrebami. Pre zvýšenie školskej úspešnosti detí využívame prvky ITV, ktoré ponúkajú meniť školu na radostnejšie miesto.

Vzdelávanie 437 žiakov zabezpečuje kolektív  30 kvalifikovaných pedagógov, externe špeciálny pedagóg a školský psychológ.

Škola využíva k napĺňaniu výchovnovzdelávacích cieľov odborné učebne chémie, fyziky, dielní
a informatickú učebňu.

Súčasťou školy je i výborne vybavená telocvičňa, školský klub detí a moderná školská jedáleň.

Priestory školy sa časom zmenili na galériu, ktorá osloví každého návštevníka, rodičov napĺňa výchou a deti vedie k radosti z tvorivej činnosti.

posledná aktualizácia: 15.01.2006